KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13878022
nr 1387 8022
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Oljemålning, Signerad, tre damer. Olja på pannå, 18x34, yttermått inklusive ram: 38x53 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
4.400 kr
måndag 29 mars 2021
kl 20:29:39
2.600 kr
4.200 kr
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman